10A24-P15-I5-M-E
10A24-P15-I5-M-E
Part Number
10A24-P15-I5-M-E
Manufactures
Advanced Energy
Description
A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
Data sheet
10A24-P15-I5-M-E.pdf
Category
DC DC Converters
Delivery Services
10A24-P15-I5-M-E
Comments
    10A24-P15-I5-M-E Specifications
    SeriesUltravolt® 10A
    RoHSRoHS
    TypeEnclosed
    Efficiency-
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial)
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)15W
    Approval AgencyCE, cURus
    Standard Number60950-1
    Size / Dimension3.73" L x 1.53" W x 1.00" H (94.7mm x 38.9mm x 25.4mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 110000V
    Voltage - Output 2-
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation-
    Operating Temperature-40°C ~ 65°C
    Voltage - Input (Max)30V
    Voltage - Input (Min)23V
    Current - Output (Max)1.5mA