12NR-D4K-P
12NR-D4K-P
Part Number
12NR-D4K-P
Manufactures
JST Sales America Inc.
Description
12 POS IDC 2.5MM PITCH
Data sheet
Category
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Delivery Services
12NR-D4K-P
Comments
    12NR-D4K-P Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Color-
    Pitch-
    Features-
    Wire Type-
    Wire Gauge-
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Contact Type-
    Mounting Type-
    Connector Type-
    Contact Finish-
    Fastening Type-
    Number of Rows-
    Cable Termination-
    Number of Positions-
    Contact Finish Thickness-
    12NR-D4K-P FAQ
    1. How to order 12NR-D4K-P on Kimter Electronics?
    3. Are the 12NR-D4K-P price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12NR-D4K-P?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    12NR-D4K-P Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    12NR-D4K-P Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.