1808Y0500273JCR
1808Y0500273JCR
Part Number
1808Y0500273JCR
Description
CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 1808
Data sheet
1808Y0500273JCR.pdf
Delivery Services
1808Y0500273JCR
Comments
    1808Y0500273JCR Specifications
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.027 µF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C