1808Y0500821GCR
1808Y0500821GCR
Part Number
1808Y0500821GCR
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1808
Data sheet
1808Y0500821GCR.pdf
Delivery Services
1808Y0500821GCR
Comments
    1808Y0500821GCR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance820 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C