1808Y0630101FFR
1808Y0630101FFR
Part Number
1808Y0630101FFR
Description
CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 1808
Data sheet
1808Y0630101FFR.pdf
Delivery Services
1808Y0630101FFR
Comments
    1808Y0630101FFR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Temperature
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance100 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability, Boardflex Sensitive
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated63V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C