1808Y0630391KDR
1808Y0630391KDR
Part Number
1808Y0630391KDR
Description
CAP CER 390PF 63V X7R 1808
Data sheet
1808Y0630391KDR.pdf
Delivery Services
1808Y0630391KDR
Comments
    1808Y0630391KDR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance390 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability, Boardflex Sensitive
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated63V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C