1808Y1000183KXR
1808Y1000183KXR
Part Number
1808Y1000183KXR
Description
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1808
Data sheet
1808Y1000183KXR.pdf
Delivery Services
1808Y1000183KXR
Comments
    1808Y1000183KXR Specifications
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.018 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C