20021444-00024T8LF
20021444-00024T8LF
Part Number
20021444-00024T8LF
Description
CONN RCPT 24POS IDC 30AWG GOLD
Data sheet
20021444-00024T8LF.pdf
Delivery Services
20021444-00024T8LF
Comments
    20021444-00024T8LF Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    FeaturesFeed Through
    Wire TypeRibbon Cable
    Wire Gauge30 AWG
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Cable TerminationIDC
    Number of Positions24
    Contact Finish Thickness30.0µin (0.76µm)
    20021444-00024T8LF FAQ
    1. How to order 20021444-00024T8LF on Kimter Electronics?
    3. Are the 20021444-00024T8LF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 20021444-00024T8LF?
    20021444-00024T8LF Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    20021444-00024T8LF Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.