356L1250B3C3T
356L1250B3C3T
Part Number
356L1250B3C3T
Manufactures
CTS-Frequency Controls
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
Data sheet
356L1250B3C3T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
356L1250B3C3T
Comments
    356L1250B3C3T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series356P/L
    RoHSRoHS
    TypeVCXO
    OutputLVDS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency125 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.073" (1.85mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)65mA
    Absolute Pull Range (APR)±50ppm