358C625B4I2T
358C625B4I2T
Part Number
358C625B4I2T
Manufactures
CTS-Frequency Controls
Description
XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ HCMOS
Data sheet
358C625B4I2T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
358C625B4I2T
Comments
    358C625B4I2T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series358C
    RoHSRoHS
    TypeVCXO
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency62.5 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±30ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)65mA
    Absolute Pull Range (APR)±50ppm