358L1500B4C3T
358L1500B4C3T
Part Number
358L1500B4C3T
Manufactures
CTS-Frequency Controls
Description
XTAL OSC VCXO 150.0000MHZ LVDS
Data sheet
358L1500B4C3T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
358L1500B4C3T
Comments
    358L1500B4C3T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series358P/L
    RoHSRoHS
    TypeVCXO
    OutputLVDS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency150 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±30ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)65mA
    Absolute Pull Range (APR)±50ppm