38104-F018-F00FL
38104-F018-F00FL
Part Number
38104-F018-F00FL
Description
CONN SELF MATING 4POS IDC 18AWG
Data sheet
38104-F018-F00FL.pdf
Delivery Services
38104-F018-F00FL
Comments
    38104-F018-F00FL Specifications
    SeriesPower Clamp, 381
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    FeaturesClosed End
    Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
    Wire Gauge18 AWG
    38104-F018-F00FL FAQ
    1. How to order 38104-F018-F00FL on Kimter Electronics?
    3. Are the 38104-F018-F00FL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 38104-F018-F00FL?
    38104-F018-F00FL Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    38104-F018-F00FL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.