3RP25051AB30
3RP25051AB30
Part Number
3RP25051AB30
Manufactures
Siemens Industry, Inc.
Description
T-REL, MULTI-F, 1CO., 24VAC/DC S
Data sheet
3RP25051AB30.pdf
Category
Time Delay Relays
Delivery Services
3RP25051AB30
Comments
    3RP25051AB30 Specifications
    SeriesSIRIUS 3RP25
    RoHSRoHS
    CircuitSPDT (1 Form C)
    FunctionProgrammable (Multi-Function)
    Delay Time0.05 Sec ~ 100 Hrs
    Relay TypeMechanical Relay
    Part StatusActive
    Mounting TypeDIN Rail
    Voltage - Supply24VAC/DC
    Termination StyleScrew Terminal
    Timing Initiate Method-
    Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC