5002DAC148M5000ABI
5002DAC148M5000ABI
Part Number
5002DAC148M5000ABI
Manufactures
Aeonsemi, Inc
Description
ALL SILICON PIN SELECTABLE OSC 1
Data sheet
5002DAC148M5000ABI.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
5002DAC148M5000ABI
Comments
    5002DAC148M5000ABI Specifications
    PackageStrip
    SeriesArcadium™ AS5002
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.035" (0.90mm)
    OutputCMOS, LVDS
    Ratings-
    FunctionStandby (Power Down)
    Part StatusActive
    Base Resonator-
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply1.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency - Output 1148.5MHz
    Frequency - Output 2148.3516MHz
    Frequency - Output 325MHz
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)80mA