549BAJA001976ABGR
549BAJA001976ABGR
Part Number
549BAJA001976ABGR
Manufactures
Skyworks Solutions Inc.
Description
XTAL OSCILLATOR
Data sheet
549BAJA001976ABGR.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
549BAJA001976ABGR
Comments
    549BAJA001976ABGR Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesUltra™ Si549
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.052" (1.33mm)
    OutputLVDS
    Ratings-
    Function-
    Part StatusNot For New Designs
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case8-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency - Output 1100MHz, 250MHz, 500MHz, 1GHz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)121mA