554AM000130DGR
554AM000130DGR
Part Number
554AM000130DGR
Manufactures
Skyworks Solutions Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 3.3V 8SMD
Data sheet
554AM000130DGR.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
554AM000130DGR
Comments
    554AM000130DGR Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesSi554
    RoHSRoHS
    TypeVCXO
    Height0.071" (1.80mm)
    OutputLVPECL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Part StatusActive
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case8-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency - Output 127MHz, 54MHz, 74.175824MHz, 74.25MHz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)130mA