564AAJA002160ACGR
564AAJA002160ACGR
Part Number
564AAJA002160ACGR
Manufactures
Skyworks Solutions Inc.
Description
OSCILLATOR SMD
Data sheet
564AAJA002160ACGR.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
564AAJA002160ACGR
Comments
    564AAJA002160ACGR Specifications
    PackageStrip
    SeriesUltra™ Si564
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    Height0.052" (1.33mm)
    OutputLVPECL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Part StatusActive
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case8-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.5V ~ 3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency - Output 125MHz, 50MHz, 72MHz, 160MHz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)160mA