597FE000700DG
597FE000700DG
Part Number
597FE000700DG
Manufactures
Skyworks Solutions Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 2.5V 8SMD
Data sheet
597FE000700DG.pdf
Category
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Delivery Services
597FE000700DG
Comments
    597FE000700DG Specifications
    PackageTray
    SeriesSi597
    RoHSRoHS
    TypeVCXO
    Height0.071" (1.80mm)
    OutputLVDS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Part StatusActive
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case8-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±20ppm
    Frequency - Output 124.576MHz, 125MHz, 148.35165MHz, 148.5MHz
    Frequency - Output 2-
    Frequency - Output 3-
    Frequency - Output 4-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)110mA