626P7425C2T
626P7425C2T
Part Number
626P7425C2T
Manufactures
CTS-Frequency Controls
Description
XTAL OSC XO 74.25MHZ 2.5V LVPECL
Data sheet
626P7425C2T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
626P7425C2T
Comments
    626P7425C2T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series626
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVPECL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency74.25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)70mA