654C5003C3T
654C5003C3T
Part Number
654C5003C3T
Manufactures
CTS-Frequency Controls
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
654C5003C3T.pdf
Delivery Services
654C5003C3T
Comments
    654C5003C3T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series654C
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency50 MHz
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)65mA