654C8673C2T
654C8673C2T
Part Number
654C8673C2T
Manufactures
CTS-Frequency Controls
Description
XTAL OSC XO 86.7000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
654C8673C2T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
654C8673C2T
Comments
    654C8673C2T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series654C
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency86.7 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)65mA