74F564SJ.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | 74F |
| RoHS | RoHS |
| Type | D-Type |
| Function | Standard |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Clock Frequency | 100 MHz |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Input Capacitance | - |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-SOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 86 mA |
| Current - Output High, Low | 3mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 8.5ns @ 5V, 50pF |