74F821SCX.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | 74F |
| RoHS | RoHS |
| Type | D-Type |
| Function | Standard |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Clock Frequency | 150 MHz |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Input Capacitance | - |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-SOP |
| Current - Quiescent (Iq) | 100 mA |
| Current - Output High, Low | 3mA, 24mA |
| Number of Bits per Element | 10 |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 9.5ns @ 5V, 50pF |