74HCT4851D-Q100,11
74HCT4851D-Q100,11
Part Number
74HCT4851D-Q100,11
Manufactures
Nexperia USA Inc.
Description
IC MUX/DEMUX 8CH ANLG 16SOIC
Data sheet
74HCT4851D-Q100,11.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
74HCT4851D-Q100,11
Comments
    74HCT4851D-Q100,11 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    Crosstalk-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Switch Circuit-
    Charge Injection-
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package16-SO
    On-State Resistance (Max)210Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)-
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)25ns, 80ns
    Voltage - Supply, Single (V+)4.5V ~ 5.5V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)100nA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit8:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))10pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)2Ohm