7C-12.000MDB-T
7C-12.000MDB-T
Part Number
7C-12.000MDB-T
Manufactures
TXC CORPORATION
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
7C-12.000MDB-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
7C-12.000MDB-T
Comments
    7C-12.000MDB-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series7C
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency12 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)20mA