7C25000123
7C25000123
Part Number
7C25000123
Manufactures
TXC CORPORATION
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
7C25000123.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
7C25000123
Comments
    7C25000123 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series7C
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C