820444611E
820444611E
Part Number
820444611E
Manufactures
Würth Elektronik
Description
DISK VARISTOR HIGHSURGE 14MM; 46
Data sheet
820444611E.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
820444611E
Comments
    820444611E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy230J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge6 kA
    Maximum AC Volts460 V
    Maximum DC Volts615 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)825 V
    Varistor Voltage (Min)675 V
    Varistor Voltage (Typ)750 V
    Capacitance @ Frequency270 pF @ 1 kHz