83905AMLFT
83905AMLFT
Part Number
83905AMLFT
Manufactures
Renesas Electronics America Inc
Description
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC
Data sheet
83905AMLFT.pdf
Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Delivery Services
83905AMLFT
Comments
    83905AMLFT Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    TypeFanout Buffer (Distribution)
    InputCrystal
    OutputLVCMOS, LVTTL
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Frequency - Max100 MHz
    Voltage - Supply1.6V ~ 3.465V
    Number of Circuits1
    Ratio - Input:Output1:6
    Operating Temperature0°C ~ 70°C