85-TP/W2.5/C3 Z/S #5 AF2-ST1
85-TP/W2.5/C3 Z/S #5 AF2-ST1
Part Number
85-TP/W2.5/C3 Z/S #5 AF2-ST1
Manufactures
Boca Bearing Company
Description
5X8X2.5MM FULL CER
Data sheet
Category
Bearings
Delivery Services
85-TP/W2.5/C3 Z/S #5 AF2-ST1
Comments
    85-TP/W2.5/C3 Z/S #5 AF2-ST1 Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    Type-
    Width0.098" (2.50mm)
    Features-
    MaterialCeramic
    Part StatusActive
    Inner Diameter0.197" (5.00mm)
    Outer Diameter0.315" (8.00mm)