8NE-24.576MDM-T
8NE-24.576MDM-T
Part Number
8NE-24.576MDM-T
Manufactures
TXC CORPORATION
Description
XTAL OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Data sheet
8NE-24.576MDM-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
8NE-24.576MDM-T
Comments
    8NE-24.576MDM-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series8NE
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS (Low EMI)
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24.576 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.032" (0.81mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)10mA