8P-52.000MCG-T
8P-52.000MCG-T
Part Number
8P-52.000MCG-T
Manufactures
TXC CORPORATION
Description
XTAL OSC TCXO 52.0000MHZ SNWV
Data sheet
8P-52.000MCG-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
8P-52.000MCG-T
Comments
    8P-52.000MCG-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Series8P
    RoHSRoHS
    TypeTCXO
    OutputClipped Sine Wave
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency52 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±500ppb
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)2mA