8WE-25.000MBM-T
8WE-25.000MBM-T
Part Number
8WE-25.000MBM-T
Manufactures
TXC CORPORATION
Description
XTAL OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
8WE-25.000MBM-T.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
8WE-25.000MBM-T
Comments
    8WE-25.000MBM-T Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series8WE
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS (Low EMI)
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)10mA