8WE-27.000MDM-T
8WE-27.000MDM-T
Part Number
8WE-27.000MDM-T
Description
XTAL OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
Data sheet
8WE-27.000MDM-T.pdf
Delivery Services
8WE-27.000MDM-T
Comments
    8WE-27.000MDM-T Specifications
    FunctionEnable/Disable
    Frequency27 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)10mA