AA-033-24-22-00-00
AA-033-24-22-00-00
Part Number
AA-033-24-22-00-00
Manufactures
Laird Thermal Systems, Inc.
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 28W
Data sheet
AA-033-24-22-00-00.pdf
Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Delivery Services
AA-033-24-22-00-00
Comments
    AA-033-24-22-00-00 Specifications
    SeriesTunnel
    RoHSRoHS
    Weight3.1 lbs (1.4 kg)
    Current2.3 A
    Voltage24 V
    Part StatusActive
    Fan LocationCold Side / Warm Side
    Power - Input-
    Power - Cooling28 W
    Heat Transfer TypeAir to Air
    Dimensions - Overall180mm L x 84mm W x 138mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 48°C