AA-040-12-22-00-00
AA-040-12-22-00-00
Part Number
AA-040-12-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 41W
Data sheet
AA-040-12-22-00-00.pdf
Delivery Services
AA-040-12-22-00-00
Comments
    AA-040-12-22-00-00 Specifications
    SeriesPowerCool
    RoHSRoHS
    Weight4.0 lbs (1.8 kg)
    Current6.3 A
    Voltage12 V
    Part StatusActive
    Fan LocationCold Side / Warm Side
    Power - Input76 W
    Power - Cooling41 W
    Heat Transfer TypeAir to Air
    Dimensions - Overall160mm L x 122mm W x 146.9mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 48°C