AA-060-12-22-00-00
AA-060-12-22-00-00
Part Number
AA-060-12-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 58W
Data sheet
AA-060-12-22-00-00.pdf
Delivery Services
AA-060-12-22-00-00
Comments
    AA-060-12-22-00-00 Specifications
    SeriesPowerCool
    RoHSRoHS
    Weight5.5 lbs (2.5 kg)
    Current6.2 A
    Voltage12 V
    Part StatusActive
    Fan LocationCold Side / Warm Side
    Power - Input74 W
    Power - Cooling58 W
    Heat Transfer TypeAir to Air
    Dimensions - Overall230mm L x 122mm W x 146.2mm H
    Operating Temperature-10°C ~ 51°C