AB10010B1145
AB10010B1145
Part Number
AB10010B1145
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
10010 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AB10010B1145.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB10010B1145
Comments
    AB10010B1145 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth320MHz
    Frequency10.01GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.640" (16.26mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension9.580" L x 1.240" W (243.33mm x 31.50mm)