AB10700B1324
AB10700B1324
Part Number
AB10700B1324
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
10700 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AB10700B1324.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB10700B1324
Comments
    AB10700B1324 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth2.6GHz
    Frequency10.7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.350" (8.89mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.030" L x 0.590" W (76.96mm x 14.99mm)