AB13750B1261
AB13750B1261
Part Number
AB13750B1261
Description
13750 MHZ CAVITY BAND PASS FILTE
Data sheet
AB13750B1261.pdf
Delivery Services
AB13750B1261
Comments
    AB13750B1261 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth15.4GHz
    Frequency13.75GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.354" (9.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.323" L x 0.535" W (59.00mm x 13.60mm)