AB1650B518
AB1650B518
Part Number
AB1650B518
Description
1650 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB1650B518.pdf
Delivery Services
AB1650B518
Comments
    AB1650B518 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency1.65GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.244" (57.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension6.457" L x 3.307" W (164.00mm x 84.00mm)