AB1780B716
AB1780B716
Part Number
AB1780B716
Description
1780 MHZ CAVITY BAND PASS FILTE
Data sheet
AB1780B716.pdf
Delivery Services
AB1780B716
Comments
    AB1780B716 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth110MHz
    Frequency1.78GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.732" (44.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseHEX In-Line Module
    Size / Dimension6.378" L x 5.000" W (162.00mm x 127.00mm)