AB1800B492
AB1800B492
Part Number
AB1800B492
Description
1800 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AB1800B492.pdf
Delivery Services
AB1800B492
Comments
    AB1800B492 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth100MHz
    Frequency1.8GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.850" (46.99mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.25dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.600" L x 4.600" W (116.84mm x 116.84mm)