AB1820B818
AB1820B818
Part Number
AB1820B818
Description
1820 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB1820B818.pdf
Delivery Services
AB1820B818
Comments
    AB1820B818 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth2MHz
    Frequency1.82GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.500" L x 1.750" W (114.30mm x 44.45mm)