AB1960B664
AB1960B664
Part Number
AB1960B664
Description
1960 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB1960B664.pdf
Delivery Services
AB1960B664
Comments
    AB1960B664 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency1.96GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.050" (1.28mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)