AB2140B1032
AB2140B1032
Part Number
AB2140B1032
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
2140 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2140B1032.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB2140B1032
Comments
    AB2140B1032 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency2.14GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.220" (31.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)