AB2140B1259
AB2140B1259
Part Number
AB2140B1259
Description
2140 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2140B1259.pdf
Delivery Services
AB2140B1259
Comments
    AB2140B1259 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth59.6MHz
    Frequency2.14GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.142" (29.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.417" L x 1.598" W (86.80mm x 40.60mm)