AB225B1351-S
AB225B1351-S
Part Number
AB225B1351-S
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
225 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB225B1351-S.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AB225B1351-S
Comments
    AB225B1351-S Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth30MHz
    Frequency225MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)2.953" (75.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension10.433" L x 4.843" W (265.00mm x 123.00mm)