AB2302B924
AB2302B924
Part Number
AB2302B924
Description
2302 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2302B924.pdf
Delivery Services
AB2302B924
Comments
    AB2302B924 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth22MHz
    Frequency2.302GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.240" (31.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension4.843" L x 2.795" W (123.00mm x 71.00mm)