AB2350B1247
AB2350B1247
Part Number
AB2350B1247
Description
2350 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2350B1247.pdf
Delivery Services
AB2350B1247
Comments
    AB2350B1247 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.5dB
    Bandwidth100MHz
    Frequency2.35GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.402" (35.60mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.25dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.996" L x 1.575" W (101.50mm x 40.00mm)