AB2370B867
AB2370B867
Part Number
AB2370B867
Description
2370 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AB2370B867.pdf
Delivery Services
AB2370B867
Comments
    AB2370B867 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.5dB
    Bandwidth40MHz
    Frequency2.37GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.402" (35.60mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.996" L x 1.575" W (101.50mm x 40.00mm)